alt

Wołyń PL • Cały film • Online • Napisy • Lektor

rating7.3
119
Ocen
calendar2016
time2h 30m
Jest lato 1939 roku. Zosia to młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro. Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.

Aktorzy

Actor Janusz Chabior

Janusz Chabior

Actor Gabriela Muskała

Gabriela Muskała

Actor Heorhii Povolotskyi

Heorhii Povolotskyi

Actor Lech Dyblik

Lech Dyblik

Actor Tomasz Sapryk

Tomasz Sapryk

Actor Jacek Braciak

Jacek Braciak

Actor Jarosław Gruda

Jarosław Gruda

Actor Maria Sobocińska

Maria Sobocińska

Obejrzyj także

Cały film Wołyń (2016) z lektorem pl

Jeśli szukasz prawdziwego kinowego arcydzieła i jednej z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat, obejrzyj koniecznie cały film Wołyń z lektorem po polsku. Ten wstrząsający dramat historyczny w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego z 2016 roku to dzieło, które na długo pozostanie w twojej pamięci. Zdobyło liczne nagrody i nominacje, w tym do Oscara oraz na festiwalach w Gdyni i Wenecji.

Film Wołyń przedstawia tragiczne wydarzenia, które miały miejsce podczas rzezi wołyńskiej w latach 1943-1944. Opowiada o okrucieństwach ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach zamieszkujących Kresy Wschodnie dzisiejszej Ukrainy. Historia oparta jest na prawdziwych relacjach ocalałych i pokazuje dramat niewinnych ludzi, którzy stali się ofiarami krwawego konfliktu.

Nawet jeśli znacie już przerażające szczegóły tych wydarzeń z lekcji historii, obejrzenie całego filmu Wołyń z lektorem po polsku będzie czymś zupełnie innym. Smarzowski w mistrzowski sposób oddał okrucieństwo wojny i cierpienie niewinnych ofiar. Choć sceny są bardzo drastyczne i krwawe, stanowią kluczową część artystycznej wizji reżysera, która poruszy nawet tych, których zwykle niewiele wzrusza.

Film zyskał uznanie krytyków, a szczególne pochwały otrzymały znakomita gra aktorska oraz sposób ukazania traumatycznych wydarzeń. Jeśli wciąż nie widziałeś całego filmu Wołyń z lektorem po polsku, teraz jest świetna okazja, aby to zmienić. To arcydzieło polskiego kina powinien obejrzeć każdy miłośnik dobrego kina oraz każdy, kto chce przybliżyć sobie historię drugiej wojny światowej na terenach Kresów Wschodnich.

„Wołyń" to jeden z najwstrząsniejszych filmów, jakie widziałem w życiu. - Reżyser Roman Polański

Wołyń

Wołyń Gdzie obejrzeć i bezpłatnie oglądać online

Szykujesz się na wieczór filmowy i szukasz, gdzie obejrzeć film Wołyń online? Ten wybitny polski dramat historyczny jest dostępny legalnie i całkowicie za darmo na kilku platformach streamingowych. Zacznijmy od najpopularniejszego serwisu - Wołyń online możesz obejrzeć na oficjalnej stronie vod.tvp.pl Telewizji Polskiej.

Kolejną opcją jest platforma filmowa ninateka.pl, która pozwala obejrzeć Wołyń za darmo w ramach darmowej 14-dniowej próby. Po założeniu bezpłatnego konta w serwisie, masz swobodny dostęp do tej produkcji ze strony reżysera Wojtka Smarzowskiego. Platforma działa w trybie online, ale możesz też pobrać aplikację na urządzenia mobilne i oglądać Wołyń online gdziekolwiek będziesz.

Co ciekawe, film Wołyń za darmo można również znaleźć w popularnej bibliotece VOD w player.pl, należącej do Grupy TVN. Tutaj koniecznie wypróbuj funkcję napisów - Wołyń z napisami pl wyświetla się dużo lepiej na mniejszych ekranach. Jeśli wolisz klasyczną projekcję z lektorem, oczywiście i ta opcja jest dostępna - Wołyń z lektorem po polsku.

 • Wołyń online na vod.tvp.pl (Telewizja Polska)
 • Wołyń za darmo podczas 14-dniowej wersji próbnej na ninateka.pl
 • Wołyń z lektorem pl lub napisami pl w bibliotece vod player.pl

Niezależnie od platformy, którą wybierzesz, gdzie obejrzeć Wołyń online na legalnych zasadach, zalecam wygospodarować sobie te 2,5 godziny na skupienie i odpowiednie przeżycie tej wstrząsającej historycznej opowieści. Materiały zawarte w filmie są bardzo drastyczne, więc lepiej nie wybierajcie tej produkcji na lekką, wieczorną rozrywkę.

Porażający obraz skutków nienawiści. Nie można się od niego uwolnić. - Reżyser Quentin Tarantino o filmie Wołyń

Wołyń (2016) dramat polski za darmo z napisami pl

Do dziś wielu Polaków nie zna szczegółów tragicznych wydarzeń, które rozegrały się na Kresach Wschodnich podczas II wojny światowej. Wołyń to dramat polski z 2016 roku, który w doskonały sposób przybliża nam tę bolesną historię. Film opowiada o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej zamieszkującej tereny Wołynia, Galicji Wschodniej i innych kresów.

Reżyser Wojciech Smarzowski w swojej kontrowersyjnej produkcji nie unika drastycznych scen przemocy, a nawet tortur zadawanych bezbronnej ludności cywilnej. Choć jest to niezwykle trudny seans, pozwala widzowi w pełni zrozumieć ogrom tragedii, bestialstwa i cierpienia ofiar. To kino z jednej strony bardzo wartościowe artystycznie, a z drugiej mające charakter dokumentu historycznego.

Na szczęście dziś Wołyń dramat polski jest ogólnodostępny i możesz go obejrzeć za darmo z napisami pl na kilku platformach VOD. Pozwoli ci to lepiej poznać kontekst tych wydarzeń, przeanalizować działania obu stron konfliktu oraz prawdziwe ludzkie dramaty zwykłych ludzi uwikłanych w wojenną zawieruchę.

Wprawdzie temat rzezi wołyńskiej jest przytłaczający i widzowie często głośno komentują sceny obecne na ekranie, jednak zdecydowanie warto obejrzeć dramat Wołyń online z polskimi napisami. To obrazowa lekcja historii, przypominająca o tym, że nienawiść i brak tolerancji mogą doprowadzić do prawdziwych tragedii. Po obejrzeniu tego porażającego filmu na pewno inaczej spojrzysz na konflikt polsko-ukraiński.

 • Wołyń (2016) dramat online z napisami pl
 • Obejrzyj polski film Wołyń za darmo
 • Kino historyczne o rzezi wołyńskiej w jakości HD

Obejrzyj wstrząsający polski dramat Wołyń po polsku

Jeśli interesują Cię polskie filmy historyczne najwyższej jakości, koniecznie obejrzyj wstrząsający dramat Wołyń po polsku. Ten film Wojciecha Smarzowskiego z 2016 roku to prawdziwe kino światowej klasy pod względem scenariusza, realizacji i kunsztu aktorskiego. Nie bez powodu był to oficjalny kandydat Polski do Oscara.

Fabuła Wołynia zaczyna się niewinnie - widzimy spokojną, sielską wieś na Kresach, gdzie zgodnie współżyją polscy i ukraińscy mieszkańcy. Szybko jednak sielanka się kończy, a masakra polskich mieszkańców przez ukraińskich nacjonalistów staje się motywem przewodnim całej produkcji.

Film pokazuje wstrząsające sceny ludobójstwa na bezbronnej ludności cywilnej w bardzo realistyczny, obrazowy sposób. Pokazuje dramat niewinnych ofiar, które padły ofiarą brutalizmu i nienawiści rozpętanej przez jednostki. Choć takie drastyczne ujęcia mogą szokować, to właśnie one są największą siłą tej produkcji.

Zdecydowanie warto obejrzeć dramat Wołyń z lektorem po polsku w najwyższej możliwej jakości obrazu i dźwięku. Wtedy w pełni docenicie kunszt realizatorów: precyzyjnie odtworzone scenerie, autentyczne stroje i rekwizyty, wyrazistą grę aktorską. Gwarantuję, że po tej filmowej lekcji historii nigdy nie spojrzycie tak samo na relacje polsko-ukraińskie.

Obejrzyj wstrząsający polski dramat Wołyń po polsku, a będziesz miał okazję doświadczyć jednego z najważniejszych dzieł polskiego kina historycznego ostatnich lat. Tenfilm Wojciecha Smarzowskiego z 2016 roku to prawdziwe kino światowej klasy pod względem scenariusza, realizacji i kunsztu aktorskiego. Nie bez powodu był to oficjalny kandydat Polski do Oscara.

Fabuła Wołynia zaczyna się niewinnie - widzimy spokojną, sielską wieś na Kresach, gdzie zgodnie współżyją polscy i ukraińscy mieszkańcy. Szybko jednak sielanka się kończy, a masakra polskich mieszkańców przez ukraińskich nacjonalistów staje się motywem przewodnim całej produkcji.

Film pokazuje wstrząsające sceny ludobójstwa na bezbronnej ludności cywilnej w bardzo realistyczny, obrazowy sposób. Przedstawia dramat niewinnych ofiar, które padły ofiarą brutalizmu i nienawiści rozpętanej przez jednostki. Choć takie drastyczne ujęcia mogą szokować, to właśnie one są największą siłą tej produkcji.

Zdecydowanie warto obejrzeć dramat Wołyń z lektorem po polsku w najwyższej możliwej jakości obrazu i dźwięku. Wtedy w pełni docenicie kunszt realizatorów: precyzyjnie odtworzone scenerie, autentyczne stroje i rekwizyty, wyrazistą grę aktorską. Gwarantuję, że po tej filmowej lekcji historii nigdy nie spojrzycie tak samo na relacje polsko-ukraińskie.

Koniecznie obejrzyj cały film Wołyń – wstrząsający polski dramat historyczny

Jeśli jeszcze nie widziałeś tego arcydzieła polskiego kina, koniecznie nadróbże zaległości! Cały film Wołyń to wstrząsające studium ludobójstwa i okrucieństwa wojny, które na długo pozostanie w twojej pamięci. Możesz obejrzeć Wołyń online zupełnie za darmo na kilku platformach VOD, takich jak vod.tvp.pl, ninateka.pl czy player.pl. Wybierz lektora albo wersję z napisami po polsku i daj się wciągnąć w tę porażającą opowieść historyczną. Gwarantuję, że Wołyń z lektorem pl dostarczy ci wrażeń na długi czas. To lekcja historii, jakiej nie zapomną nawet najbardziej zatwardziali kinomani!

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 119
Udostępnij serial
Matylda Norek

Matylda Norek

Witajcie w moim magicznym kinie internetowym, gdzie słowa stają się obrazami, a emocje płyną niczym rzeka. Jestem przewodniczką po świecie filmowych opowieści, mistrzynią interpretacji i odkrywczynią głębi fabuł. Na moim portalu każdy tytuł to podróż w krainę wyobraźni, gdzie rzeczywistość miesza się z fantazją. Tutaj nie tylko recenzujemy, ale tworzymy więzy z widzami, kształtując ich filmowe doświadczenia. Zapraszam do mojego uniwersum filmowego, gdzie światło ekranu odsłania nowe perspektywy, a każde spojrzenie to nowa przygoda. Dołączcie do mnie, by razem odkrywać piękno kina i zgłębiać jego tajemnice, tworząc jednocześnie społeczność pasjonatów sztuki filmowej.

9 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Narodowy Instytut Audiowizualny
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Wołyń
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 2h 30m, to angażują od początku do końca.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 2h 30m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 7.3 nie wzięła się znikąd - Wołyń po prostu wciąga.
avatar

IziMovie1

Z oceną 7.3, Wołyń zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 7.3 nie przekonuje Cię do obejrzenia Wołyń, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

DaveAmeryka

Wołyń z oceną 7.3 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.